Kik a legjobban kereső fociedzők?

The Sun összeállított egy listát a legtöbbet kereső labdarúgó edzőkről. A lista nem kevés meglepetést tartalmaz, és olyan nevek is előkerülnek, akikre senki nem gondolna.

A meglepetések, vagy inkább érthetetlenség ott kezdődik, hogy az első 5 helyezett közül, 2 trénernek jelenleg nincsen csapata. Ilyenkor bőven felmerülhetnek bennünk kérdések, például, hogy nem a legsikeresebb edzőknek kéne a legjobban fizetettnek lennie, de ha az ilyen naívnak tűnő kérdéseken túllépünk, akkor is legalább olyan szakembereknek kéne elől helyezkednie, akiket nem rúgtak ki és van csapatuk.

A listát toronymagasan vezeti az Atletico Madrid menedzsere Diego Simeone, aki 45 millió eurót keresett, talán az első helye meglepő, de nem csoda, hogy bízik benne a vezetés, hiszen a 2011-es kinevezése óta topcsapatot csinált a klubból, amitől elég távolt állt a csapat a Simeone előtti időszakban. Az Atleti 2011 óta nyert 2 Európa Ligát, játszott 2 Bajnokok Ligája döntőt, megnyerték a spanyol bajnokságot, behúzták egyszer a spanyol kupát és megnyerték 2-szer az Európai Szuper Kupát. A lista második helyén egy kirúgott, csapat nélküli edző található: José Mourinho 31 millió eurót szedett össze 2018-ban. Korábban még érthető lett volna ez a helyezés, de a portugál tréner már régóta nem az igazi. A Portóval, a Chelsea-vel és az Inter-rel elért sikerei nem szorulnak magyarázatra, ekkor mindenképpen az elitbe tartozott. Majd jött a madridi kaland, ahol 3 év alatt mindössze egy spanyol bajnoki cím és egy spanyol kupa győzelem jött össze a csapattal, ettől többet vártak tőle, főleg látva a Real Madrid utóbbi években nyújtott teljesítményét. Az utolsó nagyobb sikere a 2014-15-ös szezonban megnyert Premier League győzelem volt a Chelsea-hez való visszatérése után, de a következő évben kirúgták egy borzalmas szezonkezdet miatt. Az utolsó és a listán aktuális állomása, a Ferguson utáni identitását nehezen megtaláló Manchester United volt. Itt minden adott volt a sikerek eléréséhez, tehetséges fiatalok, sztárjátékosok, hasznos veteránok, de nem jöttek a kiugró eredmények, a játék minőségével is akadtak problémák és a játékosokkal sem találta meg a közös hangot, így 2,5 év után menesztették a klubtól. Azóta az exmanchesteri Ole Gunnar Solskjaer irányítja a gárdát és nem is akármilyen játékot produkálva szárnyal a nagymúltú klub.

A harmadik helyezett óriási meglepetésre a szintén csapati nélküli Thierry Henry. Henry-t a pár éve szebb napokat látott, jelenleg a kiesés elől menekülő AS Monaco  szerződtette nulla edzői tapasztalattal és nem is tartott sokáig a közös munka, pedig a monacói klub nem szűkölködött az újoncedző fizetésével, így Henry 3 hónap edzősködéssel is összeszedett 25,5 millió eurót.

A lista negyedik és ötödik helyét Pep Guardiola és Ernesto Valverde foglalja el, nem lepődtünk volna meg, ha előrébb végeznek. Guardiola karrierjének sikeressége nem nagyon szorul magyarázatra, a Barcelonát, a Bayern Münchent és jelenleg a Manchester City-t irányító szakember, bajnoki címek tekintetében, mindenhol elérte a maximumot és minden állomáshelyén egy domináns játékot játszó csapatot szervezett meg. Viszont a barcelonai időszak utáni Bajnokok Ligája szereplése hagy kivetni valót maga után. A Barcelonával 4 év alatt 2 Bajnokok Ligáját nyert, azóta viszont egyet sem, a Bayer-nel 3 év alatt 3 elődöntőig jutott, ettől biztosan többet vártak tőle a bajor klubnál, a Manchester City-vel még az elődöntő sem jött össze egyelőre. A jelenlegi kiírásban a fogadóirodák a City győzelmére adják a legnagyobb esélyt, ha érdeklik a Bajnokok Ligája fogadások, és jobban megismerkedne az ázsiai hendikeppel, akkor itt megteheti: ázsiai hendikep stratégia.

Érdemes még kiemelni a listáról, hogy két Kínában dolgozó edző is bekerült a top 10-be. Az egykori aranylabdás és világbajnok Fabio Cannavaro és a Cannavaróval világbajnokságot nyerő szövetségi kapitány Marcelo Lippi is komoly összegeket zsebel be Ázsiában, bár ismerve a kínai piacot és látva, hogy folyamatosan topjátékosok igazolnak oda, ez nem is olyan meglepő.